A héten esedékes olimpiai világnap kapcsán a közelmúlt kerületi vonatkozású, sport jellegű eseményeiből válogattunk.

Idén is megtartotta Tízpróba sporteseményét a Nyugdíjasklubok és Idősek „Életet az Éveknek” Országos Szövetsége. Immáron 11. alkalommal adott otthont a Bakancsos utcai sporttelep az országos rendezvényét, amelyen rekordszámú jelentkező, azaz összességében 27 csapat vett részt, hat közülük a XVII. kerület különböző szociális egyesületeinek képviseletében.

Ha már az előbb az idősebb korosztályé volt a főszerep, most következzenek a gyermekek! Legtolsó fordulójához érkezett a XVII. kerületben a Magyar Labdarúgó Szövetség által kiírt Bozsik-program keretében megrendezett utánpótlásképző futball-torna, melyet május 29-én rendeztek meg az RKSK Újlak utcai műfüves sportpályáján. Szabó Zoltán, az RKSK labdarúgó szakosztályának edzője elmondta: a gyerekek körében évről-évre egyre népszerűbb ez aesemény, idén már összesen 14 óvoda csatakozott a kezdeményezéshez.

Ifjú vívók mérték össze tudásukat április 25. és 26. között a Diadal Úti Általános Iskolában, ahol ismét megrendezték a Budapest és Környéke Párbajtőr Diákbajnokságot. Az immár XIV. alkalommal életre hívott sporteseményen különböző korcsoportban, illetve „A” és „B”, kategóriákban indulhattak a tanulók. A versenyen legjobban teljesítő tanulók díjait dr. Bakos András alpolgármester, illetve Halász Dezső, Rákoscsaba-Újtelep önkormányzati képviselője adta át.

30. alkalommal szervezte meg az RTK DOJO SE a Nyúl Kupa Kyokushin Karate utánpótlás országos bajnokságot, a megmérettetésnek pedig negyedik alkalommal adott otthont a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont. A résztvevőket Rákosmente Önkormányzatának nevében Horváth Tamás polgármester köszöntötte, aki kiemelte: a városvezetés számára fontos, hogy minél több gyermek sportoljon a kerületben, az esemény lebonyolításáért felelős sportegyesület pedig szintén ugyanezért dolgozik nap mint nap, így a verseny létrejöttét a közös cél okán mindkét részről örömmel támogatták.

Ugyanez a helyszín adott otthont a Makk Marci Sportnapnak, melynek keretében immáron 28. alkalommal mérték össze tudásukat a 17. kerületi óvodák: ezúttal 13 kisgyermeknevelő intézményből érkeztek gyermekek a megmérettetésre. Horváth Tamás polgármester akkor kiemelte: a különféle sorversenyek által a legkisebbek is megtapasztalják a mozgás örömét, valamint fejlődik az ügyességük, és megtanulják csapatban való együttműködést.

Sport, hagyomány és közösségépítés találkozott a Rákoshegyi VSE tekepályáján, ahol idén is megrendezték a Rákoshegy Kupát. Az esemény egyben a szezon ünnepélyes lezárását is jelentette a sportolók számára, akik egy egész napos, jó hangulatú versenyen mérhették össze tudásukat. A torna három éve viseli a Rákoshegy Kupa nevet, azonban története jóval régebbre nyúlik vissza, a korábbi Csipet Kupa idejére, amely több mint két évtizeden keresztül volt a sportág egyik kedvelt találkozója.

Június 16-án megtartotta évzáró eseményét az RKSK Röplabda Szakosztály, ahol a fiatalok, az edzők és a családtagok közösen tekintettek vissza az elmúlt hónapokra, amelyek számos versenyt, fejlődést és közös élményt tartogattak. Az esemény célja az volt, hogy méltó módon zárják le a szezont, valamint köszönetet mondjanak azoknak a szülőknek, akik egész évben segítették a szakosztály munkáját. A sportolók sikerei mögött ugyanis nemcsak az edzők, hanem a családok támogatása is meghatározó szerepet játszik a már 200 főt számláló egyesületben.

Méltó befejezése volt egy kivételes szezonnak az RKSK férfi kézilabdacsapatának utolsó bajnoki mérkőzése is. A rákosmenti egyesület már korábban bebiztosította bajnoki címét és feljutását, azonban a játékosok az idény utolsó találkozóján sem elégedtek meg kevesebbel a győzelemnél. Az RKSK magabiztos és lendületes játékkal végül 40–33-as sikert aratott, így veretlenül zárta az egész szezont az NB II-ben.